Nápověda pro přehrávání přímých přenosů NHL

dnes na NHL živě - klikněte pro sledování dnešních zápasů

Pro většinu přenosů NHL Vám stačí pouze prvek pro přehrávání živého videa s názvem Shockwave Flash, který, pokud nemáte nainstalovaný, si můžete stáhnout zde. Pochopitelně ke kvalitnímu přenostu NHL je vhodné mít také odpovídající rychlost připojení k internetu. U některých zápasů je nutností mít naistalovaný SopCast a VLC Media Player. V případě že zápas je vysílán za pomoci těchto dvou streamovacích přehrávačů, budete na to včas upozorněni. 

Je-li zápas NHL takto vysílán, je nutné nejprve nainstalovat nejnovější verzi SopCastu a následně VLC Media Playeru. Máte-li oba programy naistalovány, poté klikněte na odkaz s přímým přenosem NHL a nechte přenos bufferovat (načíst) minimálně na 40%. Poté spusťte VLC Media Player, v menu vyberte odkaz File (soubor) a zvolte možnost Open Network stream... (otevřít síťový přenos). U třetí položky HTTP/HTTPS/FTP/MMS vložte následující číslo portu 127.0.0.1:8902 a kliněte na OK. V případě, že port 8902 nefunguje (ale měl by), vyzkoušejte 8912. 

Po dobu přenosu je nutné mít stále zapnutý jak SopCast, tak zároveň VLC. Ve chvíli, kdy ukončíte SopCast, ukončíte zároveň i přenos NHL. Doporučuje se po dobu přenosu ztlumit zvuk u SopCastu, tak, aby nekolidoval s přenosem zvuku u VLC. 

Máte operační systém Windows Vista?
Klikněte pravým tlačítkem myši na link, vyberte možnost Copy, spusťte SopCast a do lišty s adresou link vložte. 

Závěrem
Na některé přenosy NHL Vám stačí pouze SopCast player, v případě že se přenos nenačítá, je vhodné doplnit SopCast VLC Media Playerem. V případě, že přenos VLC vyžaduje, budete na to upozorněni pomocí poznámky pod přenosem na stránce Dnes Live.  

A můžete začít sledovat svůj první přímý přenos NHL na internetu!